Ta strona używa plików cookie!
close

Poszukiwany listem gończym za m. in. wielokrotne złamanie sądowego zakazu zatrzymany przez policjantów

Data dodania: 29 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Funkcjonariusze z Bolesławca zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym oraz 10 innymi zarządzeniami. Poszukiwany kilka razy złamał sądowy oraz nie zatrzymał się do kontroli drogowej, najbliższe 2 lata spędzi w więzieniu. Dodatkowo mężczyzna odpowie za posiadanie środków odurzających.

Policjanci z bolesławieckiej komendy na terenie gminy Nowogrodziec zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który był osobą poszukiwaną listem gończym oraz 10 innymi zarządzeniami.

25-latek jako osoba bez uprawnień siadał za kierownicę samochodu w związku czym otrzymał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Każde kolejne zatrzymanie jego jako kierującego było przestępstwem złamania sądowego zakazu. Mężczyzna licząc na uniknięcie odpowiedzialności za jazdę samochodem nie zatrzymał się nawet kontroli drogowej.  

Kiedy policjanci przyjechali po 25-latka mężczyzna nie otworzył drzwi i schował się przed policjantami. Kiedy doszło do zatrzymania okazało się, że dodatkowo mężczyzna jest w posiadaniu środków odurzających w postaci metamfetaminy.

Za liczne wykroczenia popełnione w ruchu drogowym i łamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów zatrzymany został pozbawiony wolności na okras blisko 2 lat.

Za posiadanie środków odurzających 25-latkowi dodatkowo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 

Źródło: KPP w Bolesławcu

asp. szt. A. Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

nadkom. Krzysztof Zaporowski