Ta strona używa plików cookie!
close

Poszukiwany listem gończym z marihuaną ukrytą w pralce

Data dodania: 1 kwietnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Świdnica

Policjanci z powiatu świdnickiego ustalili miejsce, gdzie może przebywać poszukiwany przez nich listem gończym 34-letni mężczyzna. W trakcie zatrzymania funkcjonariusze znaleźli w pralce schowaną marihuanę. Zatrzymany trafił do aresztu, celem odbycia kary pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie za posiadanie środków odurzających.

Policjanci z Zespołu Kryminalnego komisariatu w Świebodzicach od jakiegoś czasu próbowali ustalić miejsce, gdzie może przebywać 34-latek, poszukiwany listem gończym na podstawie zarządzenia Sądu Rejonowego w Świdnicy.

Pierwsze sprawdzenia i czynności nie zakończyły się jednak zatrzymaniem, 34-latek najprawdopodobniej ukrywał się przed organami ścigania. W wyniku pracy operacyjnej, policjanci ustalili aktualne miejsce gdzie mężczyzna może się ukrywać. We wskazanym miejscu pojawili się z samego rana. Mężczyzna został zatrzymany. W toku dalszych czynności funkcjonariusze znaleźli w pralce susz roślinny koloru zielonego. Po przebadaniu na testerach narkotykowych okazało się że jest to marihuana. Policjanci zabezpieczyli w sumie ponad 60 porcji tego narkotyku.

Mężczyzna trafił, zgodnie z dyspozycją listu gończego, do aresztu śledczego. Dodatkowo odpowie również za posiadanie środków odurzających.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Świdnicy
st. sierż. Magdalena Ząbek
tel. 607-317-642

Narkotyki umieszczone w pralce