Ta strona używa plików cookie!
close

Poszukiwany listem gończym do odbycia kary więzienia wpadł w ręce wrocławskich policjantów

Data dodania: 13 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież w jednym ze sklepów na terenie miasta. Mężczyzna trafił prosto do aresztu. Podczas sprawdzania jego danych personalnych, wyszło na jaw, że podawał się za inna osobę. Szczegółowa identyfikacja z wykorzystaniem najnowocześniejszych policyjnych systemów potwierdziła, że jest on poszukiwany listem gończym. Funkcjonariusze doprowadzili już podejrzanego, do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 8 lat.

Do zatrzymania doszło na terenie wrocławskiej dzielnicy Stare Miasto. Mężczyznę zatrzymano chwilę po tym, jak dokonał kradzieży w jednym z miejscowych sklepów. Gdy funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z komisariatu na Starym Mieście sprawdzali jego dane personalne ujawnili, że podaje się za inną osobę.
 
Policjanci przeprowadzili szczegółową identyfikację z wykorzystaniem najnowocześniejszych policyjnych systemów i potwierdzili, że zatrzymanym jest 40 – latek, poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności.
 
Okazało się też, że mężczyzna ma na swoim koncie kilka poważnych przestępstw. Za kradzież i inne wcześniejsze przestępstwa odpowie on teraz przed sądem. Funkcjonariusze doprowadzili już podejrzanego, do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 8 lat.
 
asp. szt. Paweł Petrykowski
 
(źródło – KMP Wrocław)