Ta strona używa plików cookie!
close

Poszukiwany listami gończymi uciekał przed policjantami. Został zatrzymany po pościgu

Data dodania: 6 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wołów

Policjanci z wołowskiej drogówki po pościgu zatrzymali kierującego samochodem marki BMW. 23-letni mieszkaniec Zielonej Góry uciekał, bo był poszukiwany dwoma listami gończymi przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze. Teraz młody mężczyzna odpowie za kolejne przestępstwo.

Patrol Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie 3 maja 2019 roku przed godziną 17.00 na jednej z ulic miasta zauważył osobowe BMW, które jechało z dużą prędkością. Funkcjonariusze jadąc oznakowanym radiowozem dali kierującemu sygnał do zatrzymania się, jednak ten wjechał w osiedlowe ulice i zaczął przyspieszać, wyraźnie nie mając zamiaru zatrzymać się do kontroli drogowej. Kierowca, pomimo dalszych prawidłowo wydawanych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych wzywających do zatrzymania się, kontynuował jazdę, a następnie porzucił pojazd i podjął ucieczkę pieszo. Policjanci również kontynuowali pieszy pościg i zatrzymali mężczyznę obezwładniając go kilka ulic dalej.

Mężczyzną okazał się być 23-letni mieszkaniec Zielonej Góry. Młody kierowca po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazał się być osobą poszukiwaną dwoma listami gończymi przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze. Mężczyzna tłumaczył, że podjął ucieczkę, bo wiedział, że ma do odbycia zaległą karę pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa.

Mężczyzna został osadzony w Areszcie. Teraz odpowie także za kolejne przestępstwo – niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Wołowie
st. sierż. Marzena Pawlik

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

Galeria