Ta strona używa plików cookie!
close

Poszukiwany listami gończymi pseudokibic zatrzymany

Data dodania: 13 lutego 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców zatrzymali mężczyznę poszukiwanego trzema listami gończymi. Podczas czynności 26-latek próbował jeszcze zmylić funkcjonariuszy, posługując się sfałszowanym dokumentem. Był poszukiwany w związku z przestępstwami przeciwko życiu i zdrowiu oraz narkotykowymi. Trafił już do aresztu śledczego.

Funkcjonariusze Wydziału zajmującego się zwalczaniem Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w wyniku działań operacyjnych zatrzymali 26-letniego mężczyznę poszukiwanego trzema listami gończymi. Zatrzymany to mieszkaniec Wrocławiu, który był poszukiwany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz narkotykowe. Mężczyzna to pseudokibic jednego z wrocławskich klubów. 26-latek był całkowicie zaskoczony zatrzymaniem. Próbował jeszcze zmylić policjantów posługując się przerobionym prawem jazdy. Jednak funkcjonariusze nie dali się zwieść, a w trakcie dalszych czynności ujawnili przy mężczyźnie narkotyki.

Po wykonaniu wszystkich czynności mężczyzna trafił do aresztu śledczego. Dodatkowo 26-latek odpowie teraz za posługiwanie się przerobionym dokumentem oraz posiadanie środków odurzających za co grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dalsze decyzje w tej sprawie podejmie sąd.

nadkom. Krzysztof Zaporowski