Ta strona używa plików cookie!
close

Poszukiwany duet wybrał się na przejażdżkę motocyklem ulicami miasta

Data dodania: 12 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Policjanci z Legnicy zatrzymali mężczyznę, który poruszał się motocyklem posiadając decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Ponadto okazał się osobą poszukiwaną, podobnie jak kobieta, która podróżowała razem z nim jednośladem. O dalszym losie motocyklisty decydować będzie sąd. Za niestosowanie się do decyzji o cofniętych uprawnieniach grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W godzinach wieczornych 11 czerwca br.  na ulicy Kartuskiej w Legnicy funkcjonariusze komendy miejskiej zatrzymali do kontroli drogowej motocykl, którego kierującym okazał się 28-latek. Mężczyzna nie posiadał podczas kontroli drogowej prawa jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że wydana została decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania i jest poszukiwany celem doprowadzenia do prokuratury.

Na miejscu wylegitymowano również pasażerkę motocykla, 23-letnią legniczankę, Jak się okazało, kobieta była poszukiwana przez sąd celem odbycia kary zastępczej aresztu za nieuiszczoną grzywnę. Kobietę po zapłaceniu grzywny zwolniono. Natomiast mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie.

Zatrzymany za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem.

Za niestosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnień grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504 – 798 – 649