Ta strona używa plików cookie!
close

Poszukiwany do zakładu karnego mężczyzna, zatrzymany podczas kontroli drogowej

Data dodania: 26 marca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Legniccy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej opla. Podczas sprawdzania kierowcy w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że jest on poszukiwany do zakładu karnego celem odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności. 38-latka zatrzymano w policyjnym areszcie.

Policjanci ruchu drogowego podczas każdej kontroli drogowej nie tylko egzekwują przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, sprawdzają stan techniczny pojazdów, trzeźwość ale także potwierdzają dane kierowców oraz pasażerów w policyjnych systemach. Podczas takich sprawdzeń funkcjonariusze ujawniają m.in. czy osoby mają cofnięte uprawnienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz czy nie są poszukiwani.

Przekonał się o tym mieszkaniec Legnicy, który został zatrzymany wczoraj do kontroli drogowej na ulicy Chojnowskiej w Legnicy. Policjanci zweryfikowali jego dokumenty wymagane podczas kontroli drogowej tj. prawo jazdy i OC. Następnie sprawdzili jego dane w policyjnym systemie informatycznym, gdzie okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do zakładu karnego celem odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności. 38-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Teraz najbliższe 8 miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Jagoda Ekiert
tel. 504-798-649