Ta strona używa plików cookie!
close

Poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności wpadł podczas kontroli drogowej

Data dodania: 9 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Legnica

Policjanci z powiatu legnickiego zatrzymali mężczyznę, który kierował pojazdem pomimo posiadania aktywnego sądowego zakazu. Ponadto, po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że jest również poszukiwany celem ustalenia miejsca pobytu oraz odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 6 miesięcy. Za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu, a tym samym niestosowanie się do jego wyroku, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Funkcjonariusze Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego. Okazało się, że mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentu uprawniającego go do kierowania pojazdami mechanicznymi.
 
Po sprawdzeniu 33 - latka w policyjnych bazach danych, policjanci ustalili, że nie dość, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy i od połowy sierpnia br. ma aktywny sądowy zakaz kierowania wszelkim pojazdami mechanicznymi, to dodatkowo jest poszukiwany celem ustalenia miejsca pobytu i do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 6 miesięcy w Zakładzie Karny.
 
W związku z zaistniałą sytuacją, mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Przypominamy! Za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego przesąd zakazu, a tym samym niestosowanie się do jego wyroku, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
 
asp. szt. Paweł Petrykowski
 
(Źródło: KMP Legnica)

 

Powiązane wiadomości