Ta strona używa plików cookie!
close

Poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności ukrył się w szafie…

Data dodania: 8 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 5 lat i 7 miesięcy za przestępstwa przeciwko mieniu. Ten jednak nie chciał iść do aresztu i rok ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. W dniu zatrzymania schował się przed policjantami w szafie. Zatrzymany został przekazany do Zakładu Karnego.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z komisariatu w Jeleniej Górze zatrzymali 25-letniego mieszkańca miasta poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 5 lat i 7 miesięcy za przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie postanowienia wydanego przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze, według którego miał być zatrzymany i doprowadzony do Zakładu Karnego.

Policjanci uzyskali informację, że mężczyzna najprawdopodobniej ukrywa się w jednym z mieszkań w Jeleniej Górze. Kiedy funkcjonariusze pojawili się pod lokalem okazało się, że pomimo wyraźnych odgłosów dobiegających z środka, nikt nie chciał im otworzyć drzwi. W związku z tym podjęli decyzję o siłowym wejściu do mieszkania. Tam funkcjonariusze zastali 2 kobiety i 2 mężczyzn, z których 1 okazał się poszukiwanym, a ukrył się przed nimi w szafie. 25-latek został umieszczony w policyjnym areszcie, a następnie przekazany do Zakładu Karnego w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490