Ta strona używa plików cookie!
close

Posiadali przy sobie narkotyki i kierowali pojazdami pod ich wpływem, a dwóch miało także orzeczony sądowy zakaz…

Data dodania: 5 października 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Policjanci z Polkowic prowadząc w ciągu ostatnich kilku dni działania kontrolne na terenie powiatu zatrzymali aż 4 kierujących pojazdami, którzy byli pod wpływem narkotyków m.in. amfetaminy i metamfetaminy. Część brało udział w zdarzeniach drogowych, a jak się okazało po sprawdzeniu dwóch "wsiadło za kółko" mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz wszyscy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

W niedzielę, przed godziną 4 rano, policjanci ogniwa patrolowo - interwencyjnego, na ul. Ociosowej w Polkowicach, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego peugeotem. Jak się okazało 20-latek z powiatu lubińskiego kierował samochodem będąc w stanie po użyciu środków odurzających. Badanie testerem wskazało obecność metaamfetaminy w jego organizmie. Dodatkowo mężczyzna kierował pojazdem mając orzeczony we wrześniu br. sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Następnego dnia, w godzinach popołudniowych policjanci wydziału ruchu drogowego pojechali na zdarzenie drogowe, do którego doszło na drodze krajowej nr 12, na wysokości miejscowości Buczyna. Funkcjonariusze na miejscu ustalili wstępnie, że sprawcą jest kierujący pojazdem ciężarowym, który zjechał na pas jezdni przeznaczony do ruchu w kierunku przeciwnym i uderzył w inny pojazd. Tym razem okazało się, że 29-latek z powiatu głogowskiego również kierował w stanie po użyciu narkotyków. Badanie testerem wykonane przez policjantów wykazało obecność amfetaminy w jego organizmie.

Do kolejnego zdarzenia drogowego z udziałem kierowcy, który był pod wpływem narkotyków doszło 3 października br. Interweniujący na miejscu policjanci ogniwa patrolowo - interwencyjnego potwierdzili, że pojazdem jechał 32-latek z Legnicy będący pod wpływem metaamfetaminy. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna na ul. Działkowej w Polkowicach, jadąc z pasażerami, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na znajdujący się na drugim pasie jezdni nasyp ziemny. Dodatkowo podczas czynności policjanci przy kierującym znaleźli kilka porcji amfetaminy. W tym samym dniu funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego pełniąc służbę na terenie Grębocic, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym volkswagenem, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Po chwili okazało się, że nie jest to jedyne przewinienie 22 -latka z Głogowa, ponieważ kierujący także był pod wpływem narkotyków. Badanie wskazało obecność amfetaminy w jego organizmie. Mężczyzna ten miał także od marca tego roku orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który "złamał" prowadząc samochód.

Teraz wszyscy kierujący za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Przypomnijmy w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za jazdę pod wpływem środków odurzających kierowca może trafić do więzienia nawet na 2 lata. Niestosowanie się do orzeczonego wcześniej przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów powoduje, że kara ta może wzrosnąć do lat 5.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Polkowicach
asp. szt. Daria Solińska
tel.600-229-096

 

Powiązane wiadomości