Ta strona używa plików cookie!
close

Posiadała papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy

Data dodania: 27 listopada 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Oleśnica

Policjanci z Oleśnicy zatrzymali kobietę, która posiadała kilkaset paczek nielegalnych papierosów. Przechowywała je w miejscu swojego zamieszkania, gdzie policjanci ujawnili jeszcze 20 litrów spirytusu i 2,5 kg krajanki tytoniu, które również nie posiadały polskich znaków akcyzy. Losem podejrzanej zajmie się teraz sąd.

Policjanci oleśnickiej komendy zajmujący się zwalczaniem zorganizowanej przestępczości gospodarczej weszli do mieszkania 46-letniej mieszkanki Bierutowa. Informacje, które posiadali  policjanci natychmiast się potwierdziły. Kobieta przechowywała w mieszkaniu i pomieszczeniach gospodarczych łącznie ponad 950 paczek papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy. Wśród ujawnionych i zabezpieczonych nielegalnych przedmiotów znalazło się 20 litrowych butelek z zawartością spirytusu oraz 2,5 kg krajanki tytoniu. Podobnie jak papierosy, nie posiadały one znaków akcyzy.

Wartość uszczupleń z tytułu nieopłaconego podatku VAT, podatku akcyzowego i cła oszacowano w tej sprawie na kwotę nie mniejszą niż 23 tysiące złotych. 46-latka usłyszała zarzut paserstwa akcyzowego, zagrożonego karą do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoką grzywną. O dalszym losie kobiety zdecyduje teraz sąd.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Oleśnicy
st.sierż. Aleksandra Pieprzycka
tel. 601 – 589 - 781

 

 

Załączniki

$esc.html($item.icon)

film

30 MB

Galeria