Ta strona używa plików cookie!
close

Posiadał w mieszkaniu blisko półtora tysiąca porcji narkotyków - żeby ukryć się przed policjantami, wszedł pod łóżko

Data dodania: 20 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Kłodzko

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku i Dolnośląskiego Urzędu Celno - Skarbowego w wyniku prowadzonych działań związanych ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. W jego mieszkaniu znaleziono amfetaminę i marihuanę z której można by było uzyskać blisko półtora tysiąca porcji handlowych. Ponadto zabezpieczono woreczki foliowe i wagę elektroniczną służącą do porcjowania. Sąd zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Mężczyźnie za tego typu przestępstwo może teraz grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji o jednym z mieszkańców powiatu kłodzkiego, mogącym posiadać narkotyki, przeprowadzili kontrolę jego miejsca zamieszkania. Podczas sprawdzania pomieszczeń zajmowanych przez 26-latka znaleziono znaczną ilość środków odurzających. Narkotyki ukryte były w pomieszczeniu gospodarczym, a także w jednym z pokoi. Podejrzany mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności schował się przed policjantami pod łóżkiem.

W sumie policjanci zabezpieczyli w tej sprawie marihuanę i amfetaminę z których można było uzyskać blisko półtora tysiąca handlowych porcji. Ponadto na miejscu znaleziono małe woreczki foliowe oraz wagę elektroniczną służącą do porcjowania.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz to, czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją. Podejrzany na chwilę obecną usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Okazało się, że 26-latek był już w przeszłości karany za tego typu przestępstwa.

Sąd na podstawie dotychczas zgromadzonych materiałów i dowodów zastosował wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozić mu może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606-754-529