Ta strona używa plików cookie!
close

Posiadał urządzenia elektroniczne i mechaniczne mogące służyć do kradzieży pojazdów – został zatrzymany przez policjantów

Data dodania: 2 kwietnia 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który usiłował skraść samochód zaparkowany przy jednej z ulic na terenie dzielnicy Krzyki. Funkcjonariusze znaleźli przy mężczyźnie urządzenia elektroniczne i mechaniczne mogące służyć do kradzieży pojazdów. Sprawdzenie wykazało, że podejrzany jest też osobą poszukiwaną w związku z popełnieniem innego przestępstwa. Trafił on prosto do policyjnego aresztu i za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. 

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowego i Prewencji z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie kradzieży pojazdu. Okazał się nim 32 letni mieszkaniec powiatu świdnickiego. 

Do zatrzymania w nocy na terenie wrocławskiego osiedla Gaj. Tuż przed godziną 2.00 policjanci otrzymali informację, że przy zaparkowanych samochodach chodzi jakiś mężczyzna i zagląda do ich wnętrza. Na miejsce natychmiast skierowano patrol, który zauważył jak mężczyzna wkłada coś do zamka drzwi jednego z pojazdów – został on zatrzymany. 

Podczas przeszukania podejrzanego funkcjonariusze znaleźli m.in. urządzenie służące do przełamywania elektronicznych zabezpieczeń montowanych w samochodach, a także inne mechaniczne sprzęty mogące służyć do kradzieży pojazdów. 

Sprawdzenia 32-latka w policyjnej bazie danych wykazały, że jest on osobą poszukiwaną przez funkcjonariuszy z komendy w Świdnicy w związku z przestępstwem, którego dopuścił się wcześniej. 

Zgromadzony przez policjantów z Komisariatu Wrocław Krzyki i Komendy Powiatowej w Świdnicy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutów usiłowania kradzieży pojazdu oraz paserstwa.
Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

asp. szt. Łukasz Dutkowiak