Ta strona używa plików cookie!
close

Posiadał nielegalnie broń i amunicję - podejrzany zatrzymany przez policjantów

Data dodania: 14 marca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lwówek Śląski

Lwóweccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał nielegalnie broń oraz amunicje. Okazało się, że jadący mazdą 38-letni mieszkaniec Pilchowic zbliżając się do wiaduktu kolejowego nie zachował należytej prędkości i ostrożności w wyniku czego uderzył w przód jadącego z naprzeciwka ciężarowego mana. Funkcjonariusze prowadząc czynności na miejscu zdarzenia w samochodzie osobowym znaleźli broń i amunicję, na którą mężczyzna nie miał pozwolenia. Obecnie prowadzone są czynności wyjaśniające w kierunku ustalenia czy nie została ona użyta do popełnienia ewentualnych przestępstw.

13 marca br. około godziny 10.45 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Nielestno na trasie Jelenia Góra - Wleń.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że jadący mazdą 38-letni mieszkaniec Pilchowic zbliżając się do wiaduktu kolejowego nie zachował należytej prędkości i ostrożności w wyniku czego uderzył w przód jadącego z naprzeciwka ciężarowego mana. Kierujący jadący samochodem osobowym został przetransportowany do szpitala celem przeprowadzenia dalszych badań.

Na miejscu zdarzenia drogowego wykonujący czynności dzielnicowi z Komendy Powiatowej w Lwówku Śląskim ujawnili w mazdzie pistolet oraz amunicję, na którą mężczyzna nie posiadał zezwolenia. W trakcie przeszukania mieszkania policjanci ujawnili kolejne sztuki amunicji tego samego kalibru.

Z uwagi na zaistniałą sytuację oraz notowania kryminalne mężczyzny dokonano jego zatrzymania w policyjnym areszcie. Obecnie prowadzone są także czynności wyjaśniające w kierunku ustalenia celu posiadania nielegalnej broni oraz czy nie została ona użyta do popełnienia ewentualnych przestępstw.

Sprawą zatrzymanego mężczyzny zajmie się Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Lwówku Śląskim
asp. szt. Mateusz Królak
tel. 600-266-063

 

Powiązane wiadomości