Ta strona używa plików cookie!
close

Pościg za kierowcą pod wpływem środków odurzających i z narkotykami oraz zakazem kierowania pojazdami

Data dodania: 1 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Zgorzelec

Policjanci z wydziału ruchu drogowego zgorzeleckiej komendy zatrzymali po pościgu kierowcę audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Autem kierował 38-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który jak się okazało miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto kierowca przewoził narkotyki, a także był pod ich wpływem. Mężczyzna podejrzewany jest również o kradzież perfum o wartości ponad 2 tys. złotych. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Funkcjonariusze zgorzeleckiej „drogówki”, kilka minut po północy chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę audi. Ten jednak zlekceważył sygnały świetlne i dźwiękowe, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Podczas ucieczki mężczyzna nie stosował się do znaków drogowych, a wykonywane przez niego manewry były bardzo niebezpieczne.

Po policyjnym pościgu 38-latek został zatrzymany. Jak się okazało kierowca miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami jego wygląd i zachowanie wzbudziły podejrzenia policjantów, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu, bądź środków odurzających.

Przeprowadzone badania wykazały, że kierujący był trzeźwy, ale znajdował się pod wpływem narkotyków. W pojeździe funkcjonariusze ujawnili marihuanę oraz metamfetaminę. Mężczyzna podejrzewany jest również o kilka kradzieży perfum o wartości ponad 2 tys. złotych. Zatrzymany usłyszał już zarzuty.

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Taka sama kara grozi kierowcy, który nie wykonuje polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Zgorzelcu
podkom. Agnieszka Goguł
tel. 606-778-294

 

Powiązane wiadomości