Ta strona używa plików cookie!
close

Kierowca bez uprawnień i prawdopodobnie pod wpływem narkotyków – próbował uciec policjnatom

Data dodania: 4 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który nie zatrzymał się kontroli drogowej, bo jak się okazało nie miał uprawnień do kierowania pojazdami i najprawdopodobniej kierował będąc pod wpływem środków psychoaktywnych. Potwierdziło to badanie narkotestem. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji  w Jeleniej Górze zatrzymali 22 - letniego mężczyznę podejrzanego  między innymi o niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kierowanie bez uprawnień.

Ponadto podejrzewany jest o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających.

W dniu 2 czerwca 2019 roku około godziny 12.20 policjanci patrolując ulicę Wolności w Jeleniej Górze zauważyli kierującego VW Polo, który w sposób nerwowy zmieniał pasy ruchu, zajeżdżał drogę innym kierującym. Sposób jego jazdy wskazywał , że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu bądź podobnie działającego środka.

Funkcjonariusze w związku z tym postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Dali mu sygnał do zatrzymania, jednak kierowca nie reagował, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe.

Kierujący został zatrzymany po  kilku kilometrach. Okazał się nim 22 - letni mieszkaniec Jeleniej Góry. W trakcie czynności ustalono, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania i najprawdopodobniej kierował pojazdem będąc pod wpływem środków psychoaktywnych. Potwierdziło to badanie narkotestem. W związku z tym pobrano mu krew do badań. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badania krwi potwierdzą, że kierował pojazdem będąc pod wpływem środków psychoaktywnych, odpowie on również za  to przestępstwo.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490

 

Na pierwszym planie biały VW Polo, którego kierowca nie chciał zatrzymać się do kontroli. W tle radiowóz policyjny