Ta strona używa plików cookie!
close

Policjanci zatrzymali po pościgu nietrzeźwego kierowcę, który uszkodził m. in. 7 samochodów

Data dodania: 23 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Dla 31-latka i jego samochodu żadne miejsce parkingowe nie było na tyle szerokie, żeby się na nim bezpiecznie zmieścić. Polkowiczanin tak nieskutecznie szukał miejsca postoju dla swojego auta, że przy okazji uszkodził 7 innych nieopodal zaparkowanych pojazdów i szkolne ogrodzenie. Niebezpieczne manewry zakończyli polkowiccy policjanci, na których widok mężczyzna podjął jeszcze nieskuteczną próbę ucieczki. Po sprawdzeniu okazało się, że kierowca ma blisko 2,3 promila alkoholu w organizmie oraz metamfetaminę. Podejrzany odpowie za swoje czyny przed sądem.

Policjanci otrzymali informację o zdarzeniu drogowym na jednej z ulic miasta. Szybko okazało się, że funkcjonariusze mają do czynienia, aż z 7 uszkodzeniami pojazdów. Funkcjonariusze błyskawicznie namierzyli kierowcę volkswagena, który odpowiadał za te zdarzenia.

Siedzący za kierownicą mężczyzna na sygnały policjantów wzywające do zatrzymania, odpowiedział ucieczką z pojazdu. W ślad za sprawcą podążyli funkcjonariusze, którzy po kilkudziesięciu metrach dogonili 31-latka. Wyraźnie nietrzeźwy polkowiczanin nie miał jednak zamiaru podporządkować się wydawanym poleceniom i zanim został zatrzymany, zdążył znieważyć i naruszyć nietykalność cielesną polkowickich patrolowców. Działania policjantów związane z zatrzymaniem wsparli funkcjonariusze Straży Miejskiej w Polkowicach.

Po szeregu policyjnych czynności okazało się, że 31-latek kierował swoim pojazdem będąc w stanie nietrzeźwość oraz pod wpływem narkotyków. Badanie alkomatem wykazało blisko 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a narkotester potwierdził obecność metamfetaminy w organizmie, którą zatrzymany miał również przy sobie.

Obecnie trwa szacowanie strat związany z działaniem nietrzeźwego 31-latka, który jednak już teraz usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów oraz posiadania substancji psychotropowych, za co grozi mu 3-letni pobyt w zakładzie karnym.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096

 

Galeria