Ta strona używa plików cookie!
close

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ” - debata

Data dodania: 6 listopada 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Milicz

Na terenie powiatu milickiego odbyła się debata społeczna zorganizowana przez tamtejszą komendę policji. Została ona poświęcona tematyce bezpieczeństwa mieszkańców gminy Cieszków, a wśród poruszonych tematów omówiono zagadnienia dotyczące między innymi „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, programu „Dzielnicowy bliżej nas” i aplikacji „Moja Komenda” oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W debacie, która odbyła się na terenie gminy Cieszków uczestniczyło około 40 mieszkańców. Składała się ona z paneli tematycznych, wśród których znalazły się informacje na temat działań Komendy Powiatowej Policji w Miliczu na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców gminy Cieszków, realizowanych programów prewencyjnych oraz danych dotyczących zdarzeń zaistniałych w 2017 roku na terenie gminy. Przekazane informacje potwierdziły, że gmina Cieszków jest najbezpieczniejszą gminą w powiecie milickim, niemniej jednak – jak podkreślił Komendant Powiatowy Policji insp. Arkadiusz Sworowski – policjanci swoim zaangażowaniem będą stale dążyć do tego, aby mieszkańcy gminy Cieszków i całego powiatu milickiego czuli się jeszcze bardziej bezpiecznie.

Jednym z paneli tematycznych było przedstawienie zebranym działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – policjanci wytłumaczyli zebranym zasady działania tego narzędzia informatycznego oraz zachęcali mieszkańców do korzystania z możliwości zgłaszania im wszelkich problemów za pomocą tej innowacyjnej aplikacji.

Zebranym na debacie ponownie zostały zaprezentowane sylwetki wszystkich dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Miliczu. Uczestnicy dowiedzieli się więcej o idei realizowanego programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz o mobilnej aplikacji „Moja komenda”, dzięki której przy użyciu smartfona każda osoba może uzyskać m. in. informacje o danych kontaktowych swojego dzielnicowego, czy też o adresie najbliższej jednostki Policji.

Uczestnicy debaty dowiedzieli się także o działaniach Policji na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Omówione zostały także najczęściej popełniane wykroczenia drogowe – policjanci wskazali m. in. na obowiązek używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po zmroku poza terenem zabudowanym oraz na obowiązek przewożenia dzieci w samochodach w fotelikach ochronnych.

Korzystając z okazji bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami, policjanci przestrzegali także zebranych przed przestępcami działającymi metodą na tak zwanego ,,wnuczka’’ czy ,,policjanta’’, informując jak postępować w przypadku próby oszustwa.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Miliczu
nadkom. Sławomir Waleński
tel. 507 – 135 – 830

 

 

Galeria