Ta strona używa plików cookie!
close

Ponad 1200 porcji narkotyków nie trafi na rynek – kolejna skuteczna akcja jaworskich policjantów

Data dodania: 8 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jawor

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków odpowie przed sądem mężczyzna, który został zatrzymany przez jaworskich policjantów. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 800 porcji marihuany, a na terenie ogródka jeszcze cztery pokaźne krzewy konopi indyjskich, z których można by uzyskać kolejne 440 porcji zabronionej substancji. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Został objęty dozorem Policji. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W ręce funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze wpadła kolejna osoba podejrzana o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Na posesji 28-latka mundurowi znaleźli ponad 800 porcji marihuany oraz 4 pokaźne krzewy konopi indyjskich.

Jaworscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej pojawili się u mężczyzny po tym, jak ustalili, że może posiadać w swoim mieszkaniu środki odurzające. Ich podejrzenia okazały się słuszne. Zatrzymany ukrywał znaczne ilości suszu roślinnego w postaci marihuany, z którego można by uzyskać ponad 800 porcji narkotyku. Dalsze sprawdzenia posesji 28-latka wskazały, skąd mężczyzna mógł wejść w posiadanie marihuany.

W ogródku funkcjonariusze ujawnili plantację składającą się z 4 znacznej wielkości krzewów konopi indyjskich. Z roślin po ich wysuszeniu zatrzymany mógł uzyskać kolejne 440 porcji narkotyku. Zabezpieczone łącznie środki odurzające to ponad 1240 porcji handlowych, które dzięki temu nie trafią na rynek.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Został objęty dozorem Policji. Przypomnijmy, że za posiadania znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Jaworze
kom. Łukasz Kubiś
tel. 603 - 039 - 942

 

Galeria