Ta strona używa plików cookie!
close

Pomógł choremu mężczyźnie, a chwilę później pobił go i okradł

Data dodania: 25 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Policjanci z Lubina otrzymali zgłoszenie o rozboju popełnionym na jednym z mieszkańców. Jak ustalili funkcjonariusze, ciężko chory lubinianin siedząc na przystanku autobusowym poprosił młodego mężczyznę, aby ten zamówił mu taksówkę. Razem pojechali do przychodni. Po przyjeździe mężczyzna został uderzony i przewrócony przez sprawcę, a następnie okradziony. Teraz podejrzany za to przestępstwo odpowie przed sądem. Może mu grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do lubińskiej policji wpłynęło zawiadomienie, iż doszło do pobicia i kradzieży portfela wraz z dokumentami. Pokrzywdzonym był 45- letni mieszkaniec miasta. Jak poinformował policjantów do zdarzenia doszło, kiedy poprosił  młodego mężczyznę o pomoc w wezwaniu taksówki. Lubinianin chciał się dostać do przychodni, a ze względu na zły stan zdrowia, nie mógł tego zrobić o własnych siłach. „Uprzejmy” sprawca wsiadł z nim do taryfy, aby pomóc później dotrzeć do lekarza.   Niestety kiedy z niej wysiedli, polkowiczanin najpierw uderzył i przewrócił pokrzywdzonego, a następnie ukradł mu portfel wraz z dokumentami.

35 – latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za popełniony czyn odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może nawet kara do 12 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: Oficer prasowy KPP w Lubinie
st. asp. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322