Ta strona używa plików cookie!
close

Pomoc policjantów nadeszła w porę

Data dodania: 13 marca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jawor

Policjanci z powiatu jaworskiego uratowali życie mężczyzny, który zamierzał targnąć się na własne życie. Wezwani na interwencję funkcjonariusze dotarli na czas do mieszkania, w którym przebywał i szybko wyswobodzili go z założonej na szyję liny.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaworze odebrał telefon od mężczyzny, który poinformował go, że zamierza odebrać sobie życie. Niezwłocznie został ustalony adres dzwoniącego, a na miejsce skierowany patrol z bolkowskiego komisariatu. Przybyłym na interwencję funkcjonariuszom nikt nie otworzył drzwi, pomimo iż słyszeli oni dochodzące z wnętrza odgłosy. Przez uchylone okno tego mieszkania zauważyli oni mężczyznę, który na szyi miał założoną pętlę z liny a jej drugi koniec próbował zawiązać do klamki.

Z uwagi na bezpośrednie zagrożenie życia policjanci weszli przez okno do pomieszczenia, w którym znajdował się mężczyzna. Funkcjonariusze natychmiast podjęli skuteczne działania, by go wyswobodzić z założonej liny. Okazało się, że w chwili zdarzenia był pijany. Obecnie jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Po wytrzeźwieniu został on objęty specjalistyczną opieką medyczną.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 - 039 - 942