Ta strona używa plików cookie!
close

Polkowickie policjantki odebrały podziękowania za ofiarną służbę na miejscu katastrofy

Data dodania: 16 stycznia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Samorządowcy z Pszczewa, Międzyrzecza i Przytocznej oraz osoby, które w grudniu zeszłego roku brały udział w tragicznym wypadku na drodze krajowej nr 3 koło miejscowości Kaźmierzów, w którym zginęła jedna osoba, a kilkanaście zostało rannych, przyjechali do Polkowic podziękować władzom oraz służbom ratowniczym za okazaną tego dnia pomoc. Wśród osób, które odebrały podziękowania znalazły się dwie funkcjonariuszki Komendy Powiatowej w Polkowicach, które jako jedne z pierwszych rozpoczęły czynności ratownicze na miejscu zdarzenia.

Spotkanie, które rozpoczęło się punktualnie w południe w polkowickim Urzędzie Gminy zostało zorganizowane na prośbę Remigiusza Lorenza - Burmistrza Gminy Międzyrzecz, Józefa Piotrowskiego - Wójta Gminy Pszczew i Bartłomieja Kucharczyka - Wójta Gminy Przytoczna. Właśnie z tych rejonów pochodzili pasażerowie autobusu, który w grudniu zeszłego roku brał udział w tragicznym zdarzeniu na terenie gminy Polkowice.

W obecności Burmistrza Polkowic - Łukasza Puźnieckiego wyróżnione zostały m.in. funkcjonariuszki Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, które właśnie tego tragicznego dnia pełniły służbę. Samorządowcy podziękowali również pozostałym policjantom, którzy ratowali ludzkie życie na miejscu zdarzenia. W ich imieniu podziękowania odebrał Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Polkowciach, kom. Tomasz Jagielski.

„W momencie, kiedy dojechałem na miejsce zdarzenia, teraz już mogę to powiedzieć, byłem roztrzęsiony, a wśród mnie jak w maszynie chodzili ludzie, którzy od początku wiedzieli, co powinni robić. Dziękuję wam za wasz profesjonalizm” - powiedział o działaniach funkcjonariuszy Burmistrz Polkowic - Łukasz Puźniecki.

Sierż. Marta Jermakow oraz sierż. Marta Ryfa jako jedne z pierwszych dotarły na miejsce zdarzenia i mimo niewielkiego stażu służby podjęły zdecydowane i adekwatne do zdarzenia czynności oraz działania ratownicze.

„Jestem wdzięczny policjantkom, za to że były wtedy na miejscu i że Pan Bóg daje im siłę i odwagę, żeby robiły to co należy i zrobiły to dobrze” - powiedział jeden z uczestników zdarzenia.

Podczas uroczystości nagrodzeni zostali także przedstawiciele państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu województwa dolnośląskiego, przedstawiciele Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego KGHM Polska Miedź, pracownicy pogotowia ratunkowego, Straży Miejskiej w Polkowicach, Ośrodka Pomocy Społecznej w Polkowicach oraz Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

W dniu 6 grudnia minionego roku na drodze krajowej nr 3 w okolicach miejscowości Kaźmierzów policjanci i inne służby ratunkowe w związku z wypadkiem drogowym autobusu, który wypadł z drogi i przewrócił się na bok, udzielali pomocy osobom poszkodowanym. W wyniku zdarzenia zginęła 1 osoba, a 24 ranne. Policjanci podjęli czynności ratownicze, zabezpieczyli miejsce wypadku oraz na czas prowadzonych działań ratowniczych wyznaczyli dla kierowców objazdy.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096

 

Galeria