Ta strona używa plików cookie!
close

Polkowickie forum z seniorami – policjanci oraz zaproszeni goście rozmawiali o bezpieczeństwie i sposobach unikania zagrożeń

Data dodania: 8 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Policjanci po raz kolejny spotkali się z seniorami, by rozmawiać o bezpieczeństwie. Tym razem spotkanie odbyło się w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych. W forum uczestniczyli również zaproszeni przez polkowickich funkcjonariuszy Rzecznik Praw Konsumenta oraz pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Prowadzący przypomnieli osobom zainteresowanym podstawowe zasady bezpieczeństwa, wskazując sposoby na unikanie sytuacji niebezpiecznych.

Prowadzący forum polkowicki policjant poruszył wiele tematów dotyczących bezpieczeństwa osób starszych, m.in. przypomniał o metodach oszustw metodą na „wnuczka”, „córkę”, „pracownika socjalnego”, „policjanta” itp., a także przestępstw związanych z osobami podającymi się za pracowników ZUS lub wolontariuszy różnych organizacji.

Powiatowy Rzecznik Konsumentów Pani Marta Dubaniowska przytoczyła seniorom przykłady nieuczciwych praktyk rynkowym i sposoby ich unikania, a przedstawiciel polkowickiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Pani Dominika Prusisz, przypomniała uczestnikom jak mogą bezpiecznie przeliczyć swoje świadczenia, zmienić numer rachunku bankowego i w jaki sposób zachować się, gdy do ich drzwi zapuka osoba podająca się za pracownika ZUS-u.

Uczestnicy spotkania podzielili się na forum swoim doświadczeniami, a na sam koniec prowadzący forum funkcjonariusz przybliżył seniorom również zasady działania aplikacji „Moja Komenda”, dzięki której można odnaleźć dzielnicowego, który opiekuje się danym rejonem zamieszkania.

Forum dla seniorów, wpisujące się w cele programu prewencyjnego pn. „Wzorowy Senior”, zostało zorganizowane we współpracy z Klubem Seniora przy Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych i było realizowane na podstawie porozumień dotyczących wspólnych działań Policji, Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w zakresie bezpieczeństwa seniorów.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(Źródło: KPP Polkowice)

 

Galeria