Ta strona używa plików cookie!
close

Polkowiccy policjanci włączyli się w projekt "Seniorada"

Data dodania: 18 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Policjanci włączając się w "Senioradę" promowali zasady bezpieczeństwa podczas imprezy plenerowej zorganizowanej na kompleksie sportowo - rekreacyjnym w Polkowicach. W spotkaniu wzięło udział około 100 seniorów. Podczas imprezy nie zabrakło rozmów o zagrożeniach na jakie narażone mogą być szczególnie osoby starsze.

Policjanci z komendy powiatowej w Polkowicach włączyli się w coroczny projekt pn. "Seniorada" organizowany przez miejscowy Ośrodek Pomocy Społecznej. Celem przedsięwzięcia była stymulacja do dobrej sprawności fizycznej oraz integracja przedstawicieli różnych grup m.in. stowarzyszeń, związków oraz klubów zrzeszających seniorów z całego powiatu polkowickiego. Wzięło w nim udział ok. 100 zainteresowanych.

Mając na uwadze bezpieczeństwo osób starszych, funkcjonariusze podczas trwania imprezy rozmawiali z mieszkańcami Polkowic i ościennych gmin o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, wskazując jednocześnie sposoby na unikanie sytuacji niebezpiecznych. Nie zabrakło również przykładów nieuczciwych praktyk rynkowych i sposobów ich unikania. Policjanci znaleźli również czas dla seniorów, którzy chcieli skontaktować się ze swoimi dzielnicowymi, przekazując im numery telefonów kontaktowych oraz przybliżając zasady działania aplikacji „Moja Komenda”. Dzięki niej można odnaleźć dzielnicowego, który opiekuje się danym rejonem zamieszkania.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096