Ta strona używa plików cookie!
close

Polkowiccy policjanci na rzecz bezpieczeństwa pieszych

Data dodania: 1 marca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach przeprowadzili wczoraj na swoim terenie kolejną już akcję ukierunkowaną na poprawę bezpieczeństwa pieszych pn. ,,Pieszy kontra pojazd”. Głównym celem działań było podniesienie poziomu bezpieczeństwa zarówno pieszych jak i innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci zwracali szczególną uwagę na poruszanie się osób po drogach oraz zachowania kierowców wobec nich.

Dążąc do poprawy bezpieczeństwa niezmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego, funkcjonariusze cyklicznie prowadzą wzmożone działania kontrolne pn. ,,Pieszy kontra pojazd”. Podczas tego typu akcji policjanci reagują na wszystkie niezgodne z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego zachowania pieszych, a także kierujących pojazdami w stosunku do tej grupy uczestników ruchu.

Funkcjonariusze zwracają też szczególną uwagę na poruszanie się pieszych po odcinkach dróg bez wydzielonych chodników, przechodzenie w miejscach niedozwolonych oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Policjanci dyscyplinują również kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów i swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych m.in. poprzez nie ustąpienie im pierwszeństwa.

Przypominany również pieszym o obowiązku noszenia elementów odblaskowych w po zmroku, jeśli przemieszczają się skrajem drogi poza terenem niezabudowanym. Jest to szczególnie ważne w okresie jesienno - zimowym, kiedy drastycznie pogarszają się warunki pogodowe oraz coraz wcześniej zapada zmrok. Prosimy również o stosowanie takich elementów w terenie zabudowanym, co dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo.

Policjanci zapowiadają kolejne tego typu działania w przyszłości.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096