Ta strona używa plików cookie!
close

Polkowiccy dzielnicowi odzyskali skradziony rower i błyskawicznie zatrzymali złodzieja

Data dodania: 25 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Polkowice

Kilkanaście minut od odebrania zgłoszenia – to czas, który był potrzebny polkowickim dzielnicowym do odzyskania skradzionego roweru, namierzenia i ostatecznego zatrzymania mężczyzny odpowiedzialnego za to zdarzenie. Sprawca usłyszał zarzut kradzieży, a rower zwrócony został właścicielce. Mężczyźnie grozi teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach przekazał miejscowym dzielnicowym informację o skradzionym spod jednego z polkowickich hoteli rowerze. Funkcjonariusze kilka minut później byli już na tropie mężczyzny odpowiedzialnego za to zdarzenie. Dzielnicowi na nagraniu monitoringu z okolicznych budynków rozpoznali mężczyznę, który zabrał rower.

Policjanci wytypowali miejsca, gdzie mógł udać się sprawca. Zatrzymanie doskonale znanego dzielnicowym 40-latka było już tylko kwestią czasu. Zaledwie kilkanaście minut od podjęcia działań odpowiedzialny za kradzież polkowiczanin został namierzony i zatrzymany na terenie ogródków działkowych, a właścicielka mogła się cieszyć z odzyskania jednośladu.

Podejrzany mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jednocześnie policjanci przypominają właścicielom o prawidłowym zabezpieczaniu rowerów. Pamiętajmy, że często to okazja czyni złodzieja. Niekiedy wystarczy chwila nieuwagi, aby złodziej zabrał pozostawiony np. przed sklepem rower. Z analizy policjantów wynika, że najczęściej kradzione są rowery pozostawione bez nadzoru i zabezpieczeń na klatce schodowej, przed blokiem lub w piwnicy. Zwracajmy uwagę na sposób zabezpieczenia, gdyż niestety zdarza się, że piwnice nie są właściwie zamykane. Coraz częściej można spotkać przypadki, że złodziej pokonuje zabezpieczenia przecinając linkę lub odkręcając przypięte linką koło i zabiera rower, dlatego też zwracajmy uwagę na sposób zabezpieczania rowerów.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Polkowicach
st. sierż. Przemysław Rybikowski
tel. 600-229-096

Odzyskany przez policjantów rower