Ta strona używa plików cookie!
close

Policyjny pościg za pijanym kierowcą – miał ponad 2,5 promila

Data dodania: 27 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Policjanci z lubińskiej drogówki po pościgu zatrzymali kierującego samochodem marki BMW, który nie zatrzymał się do kontroli. Szybko okazało się jaki jest tego powód. Badanie kierowcy wykazało, że ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany 34-latek już stracił prawo jazdy, a za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego lubińskiej komendy patrolując ulice miasta, przed godziną 2:00 w nocy, zauważyli kierującego samochodem osobowym marki BMW, którego styl jazdy wskazywał na to, że może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze postanowili go zatrzymać. Pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych mężczyzna gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg, do którego włączył się patrol z wydziału prewencji. Kierowca szybko został zatrzymany. Jak ustalili funkcjonariusze powodem ucieczki był stan trzeźwości 34-latka z Lubina. Po badaniu na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, ze nieodpowiedzialny kierowca miał ponad 2,5 promila.

Już stracił prawo jazdy, a za jego sprawą zajmie się sąd. Mężczyzna odpowie za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej, mimo wydawanych  poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto, sąd obligatoryjnie wyda zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od roku do 15 lat.

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

nadkom. Krzysztof Zaporowski