Ta strona używa plików cookie!
close

Policyjny areszt oraz wysoka grzywna za nielegalny wjazd motocyklem do lasu

Data dodania: 20 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Policyjny areszt, 4 tys. złotych grzywny plus koszty sądowe, to kara nałożona przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na zatrzymanego przez funkcjonariuszy obcokrajowca za nielegalny wjazd do lasu. Ujawnianie wykroczeń, a w konsekwencji wyeliminowanie tego zjawiska jest głównym celem zawiązanej współpracy pomiędzy jeleniogórską Policją, a funkcjonariuszami straży leśnej Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach, Nadleśnictwa w Szklarskiej Porębie, Nadleśnictwa Lwówek Śląski, Jawor i Złotoryja. Funkcjonariusze wspólnie prowadzą działania skierowane przeciwko kierującym quadami i motocyklami, a szalejącym po lasach i górskich szlakach.

We wrześniu br.  policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie ze strażą leśną Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach, Nadleśnictwa w Szklarskiej Porębie, we Lwówku Śląskim w Jaworze i Złotoryi, prowadzą w kotlinie jeleniogórskiej działania skierowane przeciwko kierującym quadami i motocyklami crossowymi, którzy wjeżdżając do lasy łamią obowiązujące w tym zakresie przepisy prawa. W trakcie działań m.in. funkcjonariusze zatrzymali w Sosnówce 24 - latka na motocyklu crossowym  przeciwko, któremu toczy się postępowanie o zmuszanie siłą funkcjonariusza do odstąpienia od czynności służbowych.

18 września br. na terenie gminy Stara Kamienica mundurowi zatrzymali też 57 - letniego obywatela Niemiec poruszającego się motocyklem crossowym po terenie leśnym. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie doprowadzony do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze, został ukarany grzywną w wysokości 4 tys. złotych za nielegalny wjazd do lasu oraz musi zapłacić koszty sądowe.

Wspólne działania leśników i policjantów mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody, ale też sprawić, że spacerowicze będą czuli się bezpieczniej. Funkcjonariusze zapowiadają, że z uwagi na dużą uciążliwość dla mieszkańców oraz łamanie obowiązujących przepisów, osoby poruszające się na quadach lub crossach, za nielegalny wjazd do lasu będą doprowadzane przed oblicze sądu.

asp. szt. Paweł Petrykowski
(źródło – KMP Jelenia Góra)

 

Galeria