Ta strona używa plików cookie!
close

Policyjni wywiadowcy odzyskali auto warte 130 tys. złotych

Data dodania: 12 czerwca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Wrocław

Wrocławscy policjanci odzyskali BMW warte 130 tysięcy złotych. W sprawie zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn, którzy weszli w jego posiadanie w wyniku przestępstwa. Dodatkowo, kierujący BMW miał przy sobie narkotyki oraz sfałszowane dokumenty. Obaj trafili do policyjnego aresztu, a ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Policyjni wywiadowcy podczas patrolowania rejonu wrocławskich Krzyków zatrzymali do kontroli kierującego osobowym BWM. Mieli podejrzenia, że samochód którym podróżowało dwóch mężczyzn, może pochodzić z przestępstwa. Nie mylili się.

Podczas czynności przeprowadzanych przez funkcjonariuszy, okazało się, że auto widnieje w policyjnych systemach jako pojazd utracony przez prawowitego właściciela, w wyniku przestępstwa przywłaszczenia na terenie Torunia.

Dodatkowo, mężczyźni którzy znajdowali się w BMW, mieli na swoim koncie inne przestępstwa. W kieszeni 37-letniego kierowcy, policjanci ujawnili dowód osobisty, który nie należał do niego, a w mieszkaniu na terenie Wrocławia, dodatkowo sfałszowany dokument tożsamości, telefony komórkowe oraz opakowanie z kilkoma porcjami kokainy. Przy 39-letnim pasażerze samochodu ujawniono jeszcze banknoty obcych walut o równowartości kilku tysięcy złotych.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze podkreślają, że sprawa jest rozwojowa. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje teraz sąd.

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. Krzysztof Marcjan

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn, którzy poruszali się samochodem uzyskanym w wyniku przestępstwa.