Ta strona używa plików cookie!
close

Policyjni „łowcy głów” zatrzymali poszukiwanego listem gończym w związku z uprowadzeniem innej osoby

Data dodania: 24 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Policjanci z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej na co dzień zajmujący się poszukiwaniami najgroźniejszych przestępców zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Ma on związek z uprowadzeniem i przetrzymywaniem jako zakładnika kobiety, w celu wymuszenia na innej osobie zwrotu pieniędzy. Mężczyzna został skazany przez sąd za popełnione przestępstwa łącznie na prawie 4 lata pozbawienia wolności.

Na terenie jednego z wrocławskich osiedli funkcjonariusze Zespołu Poszukiwań Celowych z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali na podstawie listu gończego mężczyznę, który poszukiwany był w związku z uprowadzeniem i przetrzymywaniem jako zakładnika kobiety, w celu wymuszenia na innej osobie zwrotu pieniędzy. Do zdarzenia doszło w 2015 roku na terenie Wrocławia. Poszukiwany wraz z innym sprawcą realizując uprzednio ustalony plan, porwał pokrzywdzoną, a następnie przetrzymywał wbrew jej woli jako zakładniczkę przez dwa dni w jednym z wrocławskich mieszkań w celu uzyskania okupu.

Wobec mężczyzny został wydany list gończy. Sprawą zajęli się wrocławscy „łowcy głów”. Podjęte przez nich działania doprowadziły do ustalenia jego miejsca ukrywania się na terenie Wrocławia i w konsekwencji - zatrzymania. Mężczyzna został skazany przez sąd za popełnione przestępstwa łącznie na prawie 4 lata pozbawienia wolności.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KWP we Wrocławiu