Ta strona używa plików cookie!
close

Policyjne kontrole autokarów wiozących dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek

Data dodania: 13 stycznia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Rozpoczęły się ferie zimowe na Dolnym Śląsku. Jednym z istotnych działań Policji na rzecz bezpiecznego są kontrole autokarów, wiozących najmłodszych na zimowy wypoczynek. W czasie takiej kontroli dolnośląscy funkcjonariusze sprawdzają trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów. Tylko we wrocławski policyjnym stałym punkcie kontroli autokarów dzisiaj w godzinach rannych sprawdzono 9 pojazdów. Nie odnotowano poważniejszych uchybień.

Podczas zimowego wypoczynku, szczególne znaczenie ma bezpieczeństwo przewozu dzieci i młodzieży. Dlatego też policjanci podczas ferii na Dolnym Śląsku, jak co roku prowadzą od wczoraj kontrole stanu technicznego autokarów.

Oprócz policyjnych, wzmożonych działań kontrolnych na drogach, na terenie województwa wyznaczono też punkty stałej kontroli. Funkcjonariusze sprawdzają trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.

We Wrocławiu sprawdzenia można dokonywać w punkcie kontroli autobusów przy Wzgórzu Andersa, od 12 do 28 stycznia, w godzinach 6.00 - 9.00. W wyjątkowych sytuacjach można kontaktować się też z Policją w sprawie kontroli pod numerem (71) 340-36-20.

Dzisiaj od godzin rannych tylko we wrocławskim punkcie dolnośląscy funkcjonariusze sprawdzili 9 autokarów. Nie odnotowano poważniejszych uchybień. 

Kontrole prowadzone przez policjantów od kilku lat wpłynęły na znaczną poprawę stanu technicznego autokarów wiozących dzieci. Obecnie rzadziej niż przed kilkoma laty mamy do czynienia z poważnymi sytuacjami dotyczącymi stanu technicznego pojazdów.

Pamiętajmy, że zarówno organizator jak i rodzic ma prawo oczekiwać od przewoźnika poddania się policyjnej kontroli przed wyjazdem.

asp. szt. Paweł Petrykowski 

 

 

Galeria