Ta strona używa plików cookie!
close

Policyjne działania pn. „Bezpieczne przejście dla pieszych”

Data dodania: 26 lutego 2016 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Policjanci ze złotoryjskiej drogówki ponownie przeprowadzili akcję pod kryptonimem „Bezpieczne przejście dla pieszych”. Celem takich przedsięwzięć jest poprawa bezpieczeństwa osób przechodzących po tzw. „zebrze”. Funkcjonariusze rozdali ponad 120 odblasków oraz serduszka kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP wariatom drogowym”, zachęcającej pasażerów do reakcji na niebezpieczne sytuacje stwarzane przez kierowców, a samych kierowców do ostrożnej jazdy. Policjanci sprawdzali również, czy piesi przestrzegają obowiązujących przepisów.

W Świerzawie funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego z komendy w Złotoryi przeprowadzili kolejne działania pn. „Bezpieczne przejście dla pieszych”. Przedsięwzięcie to miało na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza poprzez ograniczenie ilości wypadków z udziałem pieszych.

Policjanci obserwowali skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne, czyli wszystkie te miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń na drodze. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowanie się pieszych, a także kierowców. Osoby, które postępowały w sposób prawidłowy, uwzględniając bezpieczeństwo innych uczestników na drodze, były nagradzane przez policjantów odblaskami oraz zawieszkami zapachowymi do samochodów w postaci serduszek kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP wariatom drogowym”. Umieszczone na serduszkach hasła mają przypominać kierowcom o pieszych i ich bezpieczeństwie.

Działania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem lokalnych mieszkańców a sam Burmistrz miasta i gminy Świerzawa Józef Kołcz przyznał, że tego rodzaju przedsięwzięcia pozytywnie wpływają na kształtowanie prawidłowych zachowań na drodze kierujących jak i pieszych, zwiększając tym samym poziom bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, że zarówno kierowca, jak i pieszy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze. Wzajemne zrozumienie i przestrzeganie zasad, może znacząco wpłynąć na zmniejszenie ewentualnych wypadków i negatywnych zdarzeń.

Źródło: KPP w Złotoryi
mł. asp. Iwona Król-Szymajda
tel. 603-765-923

nadkom. Krzysztof Zaporowski
 

 

Galeria

Powiązane wiadomości