Ta strona używa plików cookie!
close

Policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” na Dolnym Śląsku - wyniki

Data dodania: 11 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Dolnośląscy policjanci przeprowadzili na terenie województwa kolejne już działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, pod hasłem – „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ta grupa użytkowników dróg, w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawiona jest jakiejkolwiek, technicznej ochrony. Niestety, jak pokazują policyjne statystyki, nie wszyscy stosują się do przepisów, chroniących pieszych i rowerzystów. Podczas działań policjanci ujawnili 380 wykroczeń, popełnionych przez kierujących pojazdami mechanicznymi.

 Przepisy ruchu drogowego szczegółowo regulują kwestię ruchu pieszych i pojazdów. Niestety nie wszyscy się do nich stosują. Dlatego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego dolnośląskiej komendy kolejny raz przeprowadzili na terenie województwa działania pod kryptonimem „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO", mające na celu poprawę ich bezpieczeństwa.

Podczas akcji funkcjonariusze ujawnili 380 wykroczeń, popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi, zaistniałych w stosunku do „niechronionych uczestników ruchu drogowego”. Były to m.in. nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych, czy też nie ustąpienie pierwszeństwa rowerzyście na przejeździe rowerowym.

W wyniku przeprowadzonej akcji funkcjonariusze ujawnili łącznie 380 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami mechanicznymi.
 
nadkom. Kamil Rynkiewicz

Powiązane wiadomości