Ta strona używa plików cookie!
close

Policyjne działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” na Dolnym Śląsku

Data dodania: 23 czerwca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

Dolnośląscy policjanci przeprowadzili na terenie województwa kolejne już działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym pod hasłem - „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ta grupa użytkowników dróg, w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawiona jest jakiejkolwiek technicznej ochrony. Niestety jak pokazują policyjne statystyki, nie wszyscy stosują się do przepisów. Podczas działań policjanci ujawnili ponad 600 wykroczeń, popełnionych zarówno przez kierujących samochodami, rowerami, jak i pieszych.

Przepisy ruchu drogowego szczegółowo regulują kwestię ruchu pieszych i pojazdów. Niestety nie wszyscy się do nich stosują. Taki stan rzeczy wynika nie tylko z niewłaściwych zachowań na drodze pieszych czy też rowerzystów, ale również niezgodnych z przepisami ruchu drogowego zachowań kierujących pojazdami w stosunku do nich. Dlatego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy wojewódzkiej we Wrocławiu kolejny raz przeprowadzili na terenie Dolnego Śląska działania pod kryptonimem „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO", mające na celu poprawę ich bezpieczeństwa.

Podczas działań funkcjonariusze ujawnili ponad 200 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi, w tym również zaistniałych w stosunku do „niechronionych uczestników ruchu drogowego”. Były to m. in. nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych, czy też nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu. W przypadku pieszych policjanci ujawnili blisko 300 wykroczeń. Wśród nich największą grupę stanowiły wykroczenia dotyczące przechodzenia przez jezdnię w miejscach niedozwolonych i niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Policjanci ujawnili również ponad 120 wykroczeń popełnionych przez rowerzystów i dotyczyły one m. in. jazdy po przejściu dla pieszych, nieprawidłowego oświetlenie, czy też korzystania z chodnika tam, gdzie jest obowiązek korzystania z istniejących dróg dla rowerów. W wyniku przeprowadzonej akcji funkcjonariusze ujawnili ponad 600 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami, rowerzystów i pieszych.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KWP we Wrocławiu

 

Powiązane wiadomości