Ta strona używa plików cookie!
close

Policyjna grupa „SPEED” zatrzymała 3 prawa jazdy - kierowcy nadal wjeżdżają na teren zabudowany z nadmierną prędkością

Data dodania: 6 września 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Bolesławiec

Policjanci bolesławieckiej drogówki działający w ramach dolnośląskiej grupy „SPEED” podczas kontroli prędkości zatrzymali 3 prawa jazdy kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu  kolejny raz podczas działań ukierunkowanych na kontrole prędkości pojazdów poruszających się na terenie zabudowanym zatrzymali 3 prawa jazdy. Uprawnienia do prowadzenia samochodów na 3 miesiące stracili kierowcy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

W pierwszym przypadku 56-letni mieszkaniec gminy Nowogrodziec za nadmierną prędkość został ukarany mandatem i punktami karnymi. Godzinę później kolejny kierowca zlekceważył ograniczenie prędkości, 31-latek z Bolesławca stracił prawo jazdy jadąc drogą krajową 94 w Godziszowie. Trzecie zatrzymanie pojazdu z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym miało miejsce w miejscowości Suszki gdzie prawo jazdy zostało zatrzymane 63-letniemu mieszkańcowi województwa wielkopolskiego.

Kierowcy lekceważąc przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z konsekwencjami szybkiej jazdy, w tym przypadku wszyscy kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące i zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

Policjanci przypominają, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to przecież kluczowy czynnik wpływający na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, ma ona także decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru doznanych obrażeń przez uczestników zdarzeń drogowych.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp.szt. A.Kublik-Rościszewska
tel. 600 - 266 - 990