Ta strona używa plików cookie!
close

Policyjna akcja znakowania rowerów w Wałbrzychu

Data dodania: 2 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Wałbrzyscy policjanci przeprowadzili akcję znakowania rowerów. W ciągu kilku godzin funkcjonariuszy odwiedziło ze swoimi jednośladami kilkadziesiąt osób. Dzięki takim działaniom pojazd staje się mniej atrakcyjny dla potencjalnego złodzieja, a w przypadku kradzieży i jego odnalezienia, łatwiej można odnaleźć pokrzywdzonego.

Od wielu lat dolnośląska policja prowadzi w poszczególnych miastach działania prewencyjne poświęcone znakowaniu rowerów. Przykładem może być akcja przeprowadzona przez wałbrzyskich policjantów. W ciągu kilku godzin jej trwania do funkcjonariuszy zgłosiło się kilkadziesiąt osób ze swoimi jednośladami.

Działania polegają na znakowaniu rowerów i rejestrowaniu ich w policyjnej bazie. Dzięki temu rower staje się mniej atrakcyjny dla potencjalnego złodzieja, a w przypadku kradzieży i odnalezienia jednośladu, łatwiej można odnaleźć jego właściciela.

Sama procedura znakowania rowerów wyglądała następująco. Najpierw osoba zainteresowana musiała wypełnić stosowny wniosek, następnie policjanci przygotowywali dowód osobisty roweru, umieszczali w widocznym miejscu na jednośladzie naklejkę i ostatecznie znakowali go specjalnym flamastrem. Wałbrzyscy funkcjonariusze zapowiadają organizację kolejnych tego typu działań w przyszłości.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

 

 

Galeria