Ta strona używa plików cookie!
close

Policyjna akcja pn. „Pasy” - w działaniach wzięli udział również funkcjonariusze z Czech

Data dodania: 21 września 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Jeleniogórscy policjanci z drogówki prowadzili działania prewencyjno - kontrolne pod kryptonimem „Pasy”. Tym razem oprócz funkcjonariuszy z Polski, udział w tym przedsięwzięciu na rzecz bezpieczeństwa, wzięli również policjanci z Czech. Wszystko odbyło się w ramach współpracy transgranicznej. Mundurowi sprawdzali m.in. stan trzeźwości kierowców, dokumenty uprawniające do przewozu osób, stan techniczny pojazdów, wyposażenia, a w szczególności urządzeń mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Do działań wykorzystywano ambulans monitoringu wizyjnego.

Działania te prowadzone są cyklicznie, a ich celem jest egzekwowanie od kierowców i pasażerów obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Ponieważ właśnie pasy stanowią najskuteczniejszy środek zapobiegający powstawaniu obrażeń u kierowców i pasażerów. Niestety nadal wiele osób podróżuje nie korzystając z pasów. W trakcie prowadzonych działań policjanci zwracali szczególną uwagę na te pojazdy, w których przewożone były dzieci.

Całe przedsięwzięcie realizowane było 17 września 2017 roku w godzinach od 6.00 do 22.00. Policjanci sprawdzali także stan trzeźwości kierowców, dokumenty uprawniające do przewozu osób, stan techniczny pojazdów, wyposażenia, a w szczególności urządzeń mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Do działań funkcjonariusze wykorzystali także ambulans monitoringu wizyjnego.

W trakcie prowadzonych działań policjanci skontrolowali 81 pojazdów, w tym 70 pojazdów osobowych i 11 ciężarowych. Ujawnili 65 wykroczeń, w tym mandatami ukarali 33 kierowców i 6 pasażerów za to, że nie korzystali właśnie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz opiekuna za nieprawidłowe przewożenie dziecka.

Celem działań funkcjonariuszy było także uświadamianie rodzicom i opiekunom, że najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci, a przewożenie ich w fotelikach, to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim troska o ich życie i zdrowie.

Policjanci kolejne tego typu akcje będą realizować cyklicznie.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490

 

Galeria