Ta strona używa plików cookie!
close

Policjantki ze średzkiej drogówki zatrzymały osobę poszukiwaną do odbycia kary aresztu

Data dodania: 23 kwietnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Środa Śląska

Policjantki z Ogniwa Ruchu Drogowego interweniowały w związku ze zgłoszoną kolizją. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że pasażer jednego z pojazdów uczestniczących w zdarzeniu drogowym jest poszukiwany celem ustalenia miejsca pobytu oraz odbycia kary aresztu. Poszukiwany mężczyzna został zatrzymany, a kierujący autem, w którym się znajdował, ukarany mandatem i punktami karnymi za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

24-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego wpadł podczas czynności realizowanych przez funkcjonariuszki ze średzkiej drogówki w związku z kolizją drogową na zjeździe z autostrady A4. Mężczyzna był pasażerem pojazdu marki Toyota, którego kierujący nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Jaguar, powodując zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjantki nałożyły na 27-letniego kierowcę grzywnę w postaci mandatu karnego oraz przypisały punkty karne za spowodowanie kolizji.

Inne czynności policjantki podjęły wobec pasażera Toyoty, który po sprawdzeniu w systemie okazał się być osobą poszukiwaną przez sąd celem ustalenia miejsca pobytu oraz doprowadzenia do aresztu i odbycia kary zastępczej.

24-latek trafił do policyjnego aresztu, a następnie został doprowadzony do aresztu śledczego.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska
tel. 693-726-093