Ta strona używa plików cookie!
close

Policjantki z wizytą na półkoloniach

Data dodania: 23 sierpnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

Policjantki z komendy powiatowej w Lubinie spotkały się z dziećmi podczas akcji „Lato 2019”. Podczas wizyty funkcjonariuszki omówiły zasady bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku, w tym także prawidłowego korzystania z kąpielisk, w ramach policyjnych działań „Bezpieczne wakacje” oraz „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”.

Podczas prelekcji policjantki omawiały z dziećmi jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą i korzystać z letniej aury. Ponadto zwracały uwagę, aby wybierać tylko strzeżone kąpieliska i stosować się do regulaminów oraz znaków ustawionych przy wodzie. W trakcie zajęć wskazywały również na takie formy zabawy oraz spędzania wolnego czasu, które zagwarantują, aby wakacyjny wypoczynek był bezpieczny.

Policjantki wspólnie z dziećmi omówiły mogące wystąpić zagrożenia i sposoby ich unikania. Szczególną uwagę funkcjonariuszki poświęciły niebezpieczeństwom mogącym wystąpić podczas pobytu w domu, prac polowych, kontaktach z obcymi i zwierzętami.

Uczestnicy spotkań przypomnieli sobie także zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności dotyczące pieszych. Omawiano zasady prawidłowego poruszania się po drogach i sytuacje, w których najczęściej może dochodzić do wypadków. Policjantki przypomniały również zasady poruszania się rowerem, na rolkach czy na deskorolce.

Działania te odbyły się w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” oraz „Bezpieczne wakacje 2019”.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubinie
mł. asp. Anna Szajbler
tel. 601 – 974 – 322

Policjantka rozmawia z dziećmi