Ta strona używa plików cookie!
close

Policjantki jadąc na służbę zatrzymały pijanego kierowcę

Data dodania: 11 września 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Zgorzelec

Policjantki z powiatu zgorzeleckiego jadąc na popołudniową służbę zatrzymały pijanego kierowcę. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjantki z komisariatu w Pieńsku jadąc na służbę zauważyły nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd, który wykonywał na drodze niebezpieczne i nieskoordynowane ruchy. W pewnym momencie pojazd gwałtownie zjechał na przeciwległy pas ruchu zmuszając funkcjonariuszkę do gwałtownego hamowania i zjechania z drogi. Kiedy policjantki podeszły do siedzącego za kierownicą mężczyzny, wyczuły od niego woń alkoholu.

Podejrzewając, że kierowca auta jest nietrzeźwy, uniemożliwiły mu dalszą jazdę, a o całej sytuacji powiadomiły telefonicznie oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu. Skierowani na miejsce mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna był pijany. Miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali 50-latkowi prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie on teraz przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Zgorzelcu
podkom. Agnieszka Goguł
tel. 606 – 778 – 294