Ta strona używa plików cookie!
close

Policjantka z Boguszowa-Gorc z Koroną Półmaratonów Polski

Data dodania: 28 października 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Wałbrzych

Kilka dni temu pisaliśmy o sukcesie sportowym policjantki wałbrzyskiej komendy. Teraz przyszła pora na kolejną miłą informację. Funkcjonariuszka Komisariatu Policji w Boguszowie Gorcach – asp. Monika Macowska – także zdobyła tytuł Korony Półmaratonów Polskich startując w zawodach biegowych na dystansie 21 km we Wrocławiu, w Sobótce, Wałbrzychu, Gnieźnie oraz Krakowie.

Asp. Monika Macowska trenowała cały rok, aby zdobyć ten zaszczytny tytuł. W pierwszych zawodach wystartowała 24 marca tego roku podczas Ślężańskiego Panas Półmaratonu. W czerwcu dotarła do mety Nocnego PKO Półmaratonu we Wrocławiu. W sierpniu była obecna podczas Toyota Półmaratonu Wałbrzyskiego. We wrześniu dobiegła natomiast do mety 41 Biegu Lechitów w Gnieźnie, a dwa tygodnie temu wystartowała w Krakowie podczas Półmaratonu Królewskiego. Tym samym policjantka z Boguszowa-Gorc spełniła wszystkie kryteria organizatorów, aby zdobyć Koronę Półmaratonów Polskich.
 
Asp. Monika Macowska od 2015 roku przynależy do Kamiennogórskiej Grupy Biegowej. Tam właśnie zaczęła swoją przygodę z biegami zarówno na terenie powiatu wałbrzyskiego (m.in. Bieg Pamięci  Żołnierzy Wyklętych na dystansie 10 km, oraz The Castle Run), jak i  na terenie całej Polski.
 
Teraz policjantka Komisariatu w Boguszowie-Gorcach przygotowuje się do Biegu Niepodległości w Jeleniej Gorze na dystansie 10 km i tym startem zakończy sezon biegowy w 2018 roku.
 
Życzymy ciągłej realizacji życiowej pasji oraz kolejnych sukcesów sportowych.
 
nadkom. Krzysztof Zaporowski
 
Źródło: KMP w Wałbrzychu
sierż. szt. Marcin Świeży
tel. (74) 842-04-85

 

Galeria