Ta strona używa plików cookie!
close

Policjantka wyciągnęła z wody wyziębionego mężczyznę

Data dodania: 28 marca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Kłodzko

Policjanci otrzymali wieczorową porą zgłoszenie od jednego z mieszkańców powiatu kłodzkiego, który zauważył człowieka w wodzie. Na miejsce natychmiast pojechał patrol, który podjął działania ratunkowe. Policjantka wyciągnęła poszkodowanego z wody.

Dyżurny Komisariatu Policji w Nowej Rudzie otrzymał wieczorem zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z potoków leży człowiek zanurzony w wodzie, twarzą w dół. Na miejsce udała się policjantka w patrolu mieszanym ze strażnikiem miejskim. Po chwili odnaleźli odcinek cieku, w którym znajdował się poszkodowany. Policjantka widząc, że leżący twarzą do lustra wody mężczyzna nie może się podnieść i jest w stanie bezpośredniego zagrożenia życia, natychmiast, przy pomocy znajdującej się w pobliżu drabiny weszła do rzeki. Człowiek leżał bezwładnie w wodzie, której temperatura była bardzo niska.

Po chwili funkcjonariuszce udało się wyciągnąć poszkodowanego na brzeg. Z uratowanym mężczyzną nie było kontaktu. Policjantka udzieliła mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Z uwagi na jego stan okryła go kocem termicznym. Po chwili na miejsce przyjechało wezwane przez drugiego funkcjonariusza pogotowie ratunkowe, które zabrało poszkodowanego do szpitala.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 – 754 – 529