Ta strona używa plików cookie!
close

Policjantka w czasie wolnym od służby pomogła poszkodowanym w wypadku – kierującej skuterem i potrąconemu pieszemu

Data dodania: 20 maja 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dolny Śląsk

W miejscowości Gajków w gm. Czernica policjantka w czasie wolnym od służby zauważyła wypadek na głównej drodze. Poszkodowanymi byli nieprzytomny pieszy, który leżał na poboczu drogi oraz tracącą przytomność kobieta- kierująca skuterem, która leżała na środku jezdni. Funkcjonariuszka wraz z mężem- strażakiem, udzielili poszkodowanym niezbędnej pierwszej pomocy oraz wezwali odpowiednie służby. Zarówno kobieta jak i mężczyzna zostali zabrani do szpitala. Policja prowadzi czynności wyjaśniające okoliczności tego zdarzenia.

W dniu 18 maja 2019r. tuż przed godz. 22:00 w miejscowości Gajków gm. Czernica doszło do wypadku drogowego z udziałem kierującej skuterem i pieszego. Na to zdarzenie najechała policjantka w czasie wolnym od służby, na co dzień pracująca w Komisariacie Wodnym we Wrocławiu, wraz z mężem- strażakiem. Zabezpieczyli miejsce wypadku i natychmiast udzielili pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie, który leżał na poboczu. Sprawdzili jego czynności życiowe, a następnie opatrzyli rany i ułożyli w pozycji bezpiecznej. Pomogli też leżącej na środku jezdni kobiecie. Odpięli jej kask ochronny, udrożnili drogi oddechowe i utrzymywali stały kontakt, aż do przyjazdu wezwanych wcześniej służb.

Pieszego zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, a kierującą skuterem poszkodowaną karetka przewiozła do szpitala. W tej chwili policja wyjaśnia wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: Komisariat Wodny
KWP we Wrocławiu