Ta strona używa plików cookie!
close

Policjantka spotkała się z seniorami

Data dodania: 9 stycznia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Jeleniogórska policjantka spotkała się z osobami starszymi w świetlicy wiejskiej w Karpnikach, aby porozmawiać o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczny Senior”. Funkcjonariuszka przypomniała wszystkim zebranym m.in. o założeniach programu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda”.

W spotkaniu z seniorami udział wzięła st. sierż. Beata Sosulska - Baran z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Działania te realizowane były w ramach programów prewencyjnych „Bezpieczny Senior” oraz „ Bezpieczne Osiedle”. Podczas spotkania funkcjonariuszka poruszała wiele tematów dotyczących bezpieczeństwa osób starszych oraz przemocy w rodzinie.

Seniorzy, którzy wzięli udział w spotkaniu podzielili się swoim doświadczeniami. Policjantka przypomniała wszystkim zebranym o założeniach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji „Moja Komenda”, dzięki której można odnaleźć dzielnicowego opiekującego się rejonem zamieszkania.

Na koniec policjantka przypominała o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu poza terenem zabudowanym. Zwróciła również uwagę na to, że co prawda przepisy ruchu drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych w obszarze zabudowanym, jednakże w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji - często ratującej zdrowie i życie. Dla zwiększenia bezpieczeństwa na drodze wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali odblaski.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490

 

Galeria