Ta strona używa plików cookie!
close

Policjantka rozmawiała z dziećmi jak bezpiecznie korzystać z Internetu

Data dodania: 27 lutego 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Milicz

Jak bezpiecznie korzystać z Internetu i nie paść ofiarą internetowego oszusta – o tym w trakcie spotkania z policjantką mogli dowiedzieć się uczniowie jednej z milickich szkół podstawowych. Dzieci poznały także, jak duże zagrożenie czynią w organizmie człowieka tzw. dopalacze i inne niebezpieczne substancje.

Na zaproszenie Społecznej Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Miliczu policjantka z komendy powiatowej w Miliczu zajmująca się profilaktyką i nieletnimi sprawcami, uczestniczyła w tegorocznych obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu.

W tym dniu dla uczniów klas IV i V zorganizowana została policyjna prelekcja dotycząca problematyki tzw. cyberprzemocy i cyberprzestępczości. Policjantka informując uczniów o zagrożeniach czyhających w Internecie, wskazała także dzieciom m. in. zasady odpowiedzialności prawnej związanej z jej stosowaniem.

Podczas spotkania uczniowie obejrzeli także profilaktyczny film o szkodliwości zażywania tzw. „dopalaczy”. Spotkanie zakończyło się serią pytań ze strony uczniów na nurtujące ich problemy – na wszystkie uzyskały wyczerpującą odpowiedź.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Miliczu
podinsp. Sławomir Waleński

 

Galeria