Ta strona używa plików cookie!
close

Policjant z Wołowa wyróżniony przez Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji

Data dodania: 11 sierpnia 2017 r.
Miejsce zdarzenia: Wołów

– Jesteście wzorem postawy do naśladowania dla innych funkcjonariuszy. Odwaga i ofiarność, te dwa słowa najlepiej oddają Waszą służbę – powiedział wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński do nagrodzonych policjantów, strażaków, strażników granicznych i funkcjonariuszy BOR. Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA, wyróżnił 26 funkcjonariuszy – bohaterów na służbie i poza służbą. W tym sierż. sztab. Dominika Drozdowskiego – funkcjonariusza Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie.

Nagrodzeni pomagali ofiarom wypadków drogowych, ratowali poszkodowanych w pożarach i tonących. – Nie tylko doskonale wywiązujecie się ze swoich obowiązków podczas służby, ale z chwilą wyjścia z jednostki nie zapominacie o swoich zobowiązaniach. Jesteście gotowi spieszyć z pomocą nawet w czasie wolnym od służby, bo nie jesteście obojętni w sytuacji cudzego nieszczęścia. Dlatego wielu z Was otrzymuje dziś wyróżnienia właśnie za swoje działanie po służbie – powiedział wiceszef MSWiA.

Wiceminister przywołał słowa Winstona Churchilla, który powiedział, że „odwaga jest słusznie uznawana za najważniejszą z ludzkich zalet, ponieważ to ta zaleta gwarantuje wszystkie inne”. – Właśnie odwaga i ofiarność to są te dwa słowa, które najlepiej oddają Waszą postawę. Dziękuję za Waszą służbę, dzięki Wam możemy czuć się bezpiecznie – podkreślił Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA.

Nagrodzony przez wiceszefa MSWiA został m.in. sierż. sztab. Dominik Drozdowski – funkcjonariusz Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie. Policjant wykazał się niebywałą odwagą, gdy w trakcie spędzania urlopu wypoczynkowego w miejscowości Niechorze wspólnie z innymi osobami brał udział w akcji ratowniczej. Funkcjonariusz, ryzykując własne życie, wyciągnął z morskiej wody topiącą się kobietę. Następnie brał udział w poszukiwaniach 11 – letniego chłopca.

Wskutek szybkiej i skutecznej akcji ratowniczej obydwie osoby przeżyły. Ponieważ poszkodowani wymagali natychmiastowej fachowej pomocy medycznej, policjant zorganizował na nie dość łatwym terenie miejsce na lądowisko dla helikoptera ratunkowego. Dzięki temu ratownicy zaraz po przybyciu na miejsce zdarzenia mogli od razu przystąpić do medycznego zaopatrzenia kobiety i nastolatka.

Wiceminister Jarosław Zieliński podkreślił, że nagrodzeni to kolejna grupa osób, która otrzymuje w MSWiA wyróżnienia. – Funkcjonariuszy, którzy zasługują na nagrody jest dużo i to bardzo cieszy – zaznaczył.

Źródło: KPP w Wołowie
st. sierż. Marzena Pawlik
tel. 606–364–011

nadkom. Krzysztof Zaporowski

 

 

Załączniki

Brak załączników

Galeria