Ta strona używa plików cookie!
close

Policjant z pasją

Data dodania: 18 kwietnia 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Lubin

St. asp. Piotr Balul jest funkcjonariuszem Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, który na co dzień zajmuje się problematyką wykroczeń. Jego życiową pasją jest Karate Goju Ryu. Posiada stopień mistrzowski pierwszy dan w tej sztuce walki. Policjant propaguje aktywny i sportowy tryb życia wśród młodzieży i dorosłych. Już dwukrotnie był współorganizatorem zawodów karate, na których pełnił później rolę sędziego.

Goju Ryu jest to styl walki, który wywodzi się z wyspy Okinawa, stworzony na podstawie stylu Kung Fu. Jest to styl bojowy niemający nic wspólnego z agresją. Praktykowanie tego stylu karate w znaczny sposób poprawia zdrowie i kondycję fizyczną. Piotr Balul zachęca wszystkich do uprawiania tej sztuki walki, gdyż nie ma praktycznie górnej granicy wieku do jej uprawiania.

Policjant bardzo aktywnie uczestniczy w zgrupowaniach szkoleniowych i seminariach szkoły Seiwa Kai karate w Polsce i Europie.

Jak relacjonuje Piotr, jest to okazja dla rozwoju jego pasji. Ostatnio uczestniczył w zgrupowaniu szkoleniowym w Budapeszcie na Węgrzech, które poprowadził Shihan Pal Gila (7 dan). Shihan jest bardzo doświadczonym węgierskim karateką oraz nauczycielem tego stylu walki, a do tego jest bardzo wymagający.

Jak przyznaje policjant,do Budapesztu ma bardzo wielki sentyment, gdyż właśnie tam miał zaszczyt podejść do egzaminu na pierwszy stopień mistrzowski przed komisją w składzie Shihan Pal Gila (7 dan) oraz Shihan Gurmit Singh (7 dan). Udało mu się zaliczyć wszystkie testy, gdzie wśród karateków węgierskich, którzy reprezentują wyskoki poziom, był to dla niego bardzo wielki sukces.

Następne seminarium karate Goju Ryu w którym będzie uczestniczył Piotr Balul, odbędzie się w Partizanske na Słowacji, gdzie będzie trenować pod okiem Shihana Seiichi Fujiwara (8 dan) z Japonii.

Życzymy Piotrowi wielu sukcesów sportowych i oczywiście zawodowych.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 – 974 - 322

 

Galeria