Ta strona używa plików cookie!
close

Policjant z komisariatu w Bielawie pełni służbę w patrolach narciarskich na terenie Włoch

Data dodania: 7 marca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Dzierżoniów

Alpejskie stoki doskonale nadają się do wypoczynku połączonego z narciarstwem. Włoska policja, celem zapewnienia bezpieczeństwa turystom, nawiązała współpracę z funkcjonariuszami innych państw. W międzynarodowych patrolach biorą udział także polscy policjanci, a wśród nich funkcjonariusz z bielawskiego komisariatu.

Włoscy policjanci współpracują ze służbami wielu państw w tym z Polski. Wspólne patrole mają służyć wymianie doświadczeń, ale też dać poczucie bezpieczeństwa turystom, którzy oczekując pomocy mogą o nią poprosić w ojczystym języku. Narciarze otrzymują wsparcie, gdy dojdzie do wypadku. Nasz policjant asp. szt. Damian Mielczarski, tylko w ciągu dwóch dni brał udział w trzech akcjach ratowniczych.

Pierwsza, na stoku Costabella dotyczyła dziecka, które doznało urazu i po udzieleniu pierwszej pomocy zostało przetransportowane skuterem. Dwie kolejne wymagały wykorzystania helikoptera. 65-letni obywatel Czech złamał kość udową z przemieszczeniem. Uraz był na tyle poważny, że zagrażał jego życiu. Do czasu przylotu śmigłowca funkcjonariusze opatrzyli ranę i nie dopuścili do wychłodzenia organizmu. Na górze Col Margherita pomoc uzyskała też 68-letnia Holenderka, która po zderzeniu z Czechem najprawdopodobniej doznała wstrząśnienia mózgu.

Oby takich zdarzeń było jak najmniej, a służba policjantów miała jedynie charakter prewencyjny.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
kom. Marcin Ząbek
tel. 606-230-794

 

Galeria