Ta strona używa plików cookie!
close

Policjant w czasie wolnym zatrzymał złodzieja

Data dodania: 9 lipca 2019 r.
Miejsce zdarzenia: Jelenia Góra

Jeleniogórski policjant wracając ze służby, zatrzymał mężczyznę podejrzewanego o kradzież spodni w jednym ze sklepów na terenie Jeleniej Góry. Zatrzymany został następnie przekazany patrolowi policji, który za popełnione wykroczenie ukarał go mandatem w wysokości 500 zł.

Policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymał bezpośrednio po zdarzeniu 18-latka podejrzanego o kradzież. Funkcjonariusz wracając po służbie do domu, na ul. Legnickiej został zatrzymany przez zdenerwowaną kobietę. Z jej krótkiej relacji wynikało, że goni mężczyznę, który dopuścił się kradzieży w jednym ze sklepów. Łupem młodego jeleniogórzanina padły spodnie o wartości 129 zł.

Funkcjonariusz bez chwili namysłu zareagował na zaistniałą sytuację. Wraz z kobietą, swoim prywatnym samochodem, ruszył na poszukiwanie opisanego przez nią mężczyzny. Osobę, zgodną z rysopisem podanym przez pracownicę sklepu, zauważył na jednej z ulic osiedla Zabobrze. Po krótkim pościgu złodziej został ujęty przez policjanta, a następnie przekazany patrolowi wezwanemu na miejsce. Okazało się, że kradzieży sklepowej dopuścił się 18-latek, dobrze znany mundurowym z udziału w innych zdarzeniach.

Za czyn, którego dopuścił się młody mężczyzna, funkcjonariusze ukarali go mandatem w wysokości 500 zł. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjanta skradziony towar powrócił do dalszej sprzedaży.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 – 580 – 490