Ta strona używa plików cookie!
close

Policjant w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę – mężczyzna prowadził pojazd także bez uprawnień

Data dodania: 8 grudnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Oława

Funkcjonariusz oławskiej Policji w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego, który jak się okazało, miał ponad promil alkoholu w organizmie i nie posiadał prawa jazdy. Zatrzymanego przejęli policjanci z Namysłowa (woj. opolskie), bo to na terenie tego województwa doszło do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Za wzorową postawę sierż. Krystiana Monastyrskieg i jego zaangażowanie w służbie, której podstawową misją jest ochrona bezpieczeństwa obywateli, funkcjonariuszowi pogratulował Komendant Powiatowy Policji w Oławie, nadkom. Paweł Urbańczyk. Pisemne wyrazy uznania przekazał również Komendant Powiatowy Policji w Namysłowie.

Funkcjonariusz będąc w czasie wolnym od służby, na terenie powiatu namysłowskiego zauważył na drodze samochód jadący „wężykiem”. Bez wahania zareagował. Wykorzystał moment zatrzymania pojazdu przy jednej z posesji, podbiegł do samochodu i otworzył drzwi. Silna woń alkoholu unosząca się z auta upewniła funkcjonariusza, że ma do czynienia z nietrzeźwym kierującym.

Sierż. Krystian Monastyrski poinformował kierowcę, że jest policjantem i poprosił o oddanie kluczyków. O zdarzeniu poinformował dyżurnego namysłowskiej policji. Gdy na miejsce przyjechał patrol, po przeprowadzonym badaniu okazało się, że mężczyzna ma ponad promil alkoholu w organizmie i nie posiada prawa jazdy, ponieważ zostało mu zatrzymane przez sąd także za jazdę w stanie nietrzeźwym. O dalszym losie mężczyzny ponownie zdecyduje teraz sąd.

Czujność policjanta i podjęte przez niego działania pozwoliły być może uniknąć tragedii na drodze. Najwyższe wyrazy uznania za postawę policjanta przekazał również Komendant Powiatowy Policji w Namysłowie, przesyłając funkcjonariuszowi pisemne podziękowanie

Pamiętajmy.

Nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego też zawsze reagujmy na tego typu przypadki. Nawet informacja przekazana policjantom anonimowo, może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców i tym samym poprawy bezpieczeństwa. Każda osoba mająca podejrzenia, że ktoś prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, może powiadomić funkcjonariuszy pod numerem telefonu 112. Policjanci natychmiast sprawdzą taki sygnał.

asp. szt. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Oława)

 

Galeria